1xBet MM အားကစား: MLBB နှင့် Dota 2 လောင်းကြေး | Map Handicap နှင့် Totals
Mobile Legends: Bang Bang (MLBB) နှင့် Dota 2 ပွဲစဉ်များကို ဘောလုံးပွဲကဲ့သို့ ဂိုးဖြင့် မဟုတ်ဘဲ Map (ဂိမ်းပွဲ) အရေအတွက်ဖြင့် အနိုင်အရှုံး ဆုံးဖြတ်သည်။ ထို့ကြောင့် Esports အကွက်တိုင်းကို နားလည်ရန် ပထမဆုံး သိရမည့်အချက်မှာ ပွဲစဉ်ဖော်မတ် (Bo2၊ Bo3၊ Bo5၊ Bo7) ဖြစ်သည်။
အတိုချုပ်အဖြေ — Esports ပွဲတစ်ပွဲ၏ အဓိက အကွက် ၃ မျိုးမှာ (၁) ပွဲစဉ်တစ်ခုလုံး အနိုင်ရမည့်အသင်းကို ရွေးသော Match Winner၊ (၂) Map အရေအတွက်ကို အသာပေး/အနိုင်ယူ၍ တွက်သော Map Handicap (ဥပမာ -1.5 / +1.5) နှင့် (၃) ကစားမည့် Map အရေအတွက် သို့မဟုတ် Map တစ်ခုအတွင်း Kill အရေအတွက် စုစုပေါင်းကို Over/Under ဖြင့် ခန့်မှန်းသော Totals တို့ ဖြစ်သည်။ Bo2 ပွဲတွင် 1-1 သရေ ဖြစ်နိုင်သဖြင့် Match Winner ကို သုံးလမ်း (1X2) ဖြင့် ပေးလေ့ရှိပြီး Bo3၊ Bo5၊ Bo7 တွင်မူ နှစ်လမ်းသာ ရှိသည်။
ဤဆောင်းပါးသည် အားကစားလောင်းကစား Hub အတွက် ရေးသားသော ရှင်းလင်းချက် ဖြစ်ပြီး ကိုယ်တိုင် လောင်းကြေးထပ်ပြီး ရလဒ်ကို ပြောခြင်း မဟုတ်ပါ။ အသုံးပြုထားသော ပွဲရလဒ်များမှာ Valve ၏ The International 2026 ထုတ်ပြန်ချက်၊ Moonton ၏ MLBB ပြိုင်ပွဲ ရလဒ်များကို ဖော်ပြသော သတင်းဌာနများ၏ သတင်း (2026 စက်တင်ဘာ 25 ရက်တွင် စစ်ဆေးထားသည်) ဖြစ်ပြီး Odds ကိန်းများမှာ တွက်နည်းပြရန် ဥပမာ ကိန်းများသာ ဖြစ်သည်။ Platform တစ်ခု၏ တကယ့်ဈေးနှုန်း မဟုတ်ပါ။
ပွဲစဉ်ဖော်မတ် — Bo2၊ Bo3၊ Bo5၊ Bo7 ဆိုသည်မှာ
"Bo" သည် Best of ၏ အတိုကောက် ဖြစ်သည်။ Bo3 ဆိုလျှင် Map ၃ ခုအထိ ကစားပြီး ၂ Map အရင်ရသော အသင်း နိုင်သည်။ Map တစ်ခုစီ၏ အနိုင်ရသူကို ဂိမ်းအတွင်း ပန်းတိုင် (MLBB တွင် ရန်သူ၏ Base ဖြိုခြင်း၊ Dota 2 တွင် Ancient ဖြိုခြင်း) ဖြင့် ဆုံးဖြတ်သည်။ ဖော်မတ်တစ်ခုစီက ဖြစ်နိုင်သော ရလဒ်များကို ကန့်သတ်ထားသဖြင့် Handicap နှင့် Totals လိုင်းများလည်း ဖော်မတ်အလိုက် ကွဲပြားသည်။
| ဖော်မတ် | အနိုင်ရရန် | ဖြစ်နိုင်သော ရလဒ် | တွေ့ရလေ့ရှိသည့်နေရာ |
|---|---|---|---|
| Bo2 | — | 2-0၊ 1-1၊ 0-2 | Dota 2 အုပ်စုအဆင့် အချို့ |
| Bo3 | 2 Map | 2-0၊ 2-1၊ 1-2၊ 0-2 | MLBB ပုံမှန်ရာသီ၊ Dota 2 Swiss/Playoff |
| Bo5 | 3 Map | 3-0၊ 3-1၊ 3-2 (နှင့် ပြောင်းပြန်) | Playoff၊ Dota 2 Grand Final |
| Bo7 | 4 Map | 4-0 မှ 4-3 (နှင့် ပြောင်းပြန်) | MLBB ကမ္ဘာ့ပြိုင်ပွဲ Grand Final |
2026 ခုနှစ်ရှိ ပြိုင်ပွဲကြီး ၃ ခု၏ Grand Final များက ဖော်မတ်အမျိုးမျိုးကို ပြသည် — MLBB M7 World Championship (2026 ဇန်နဝါရီ 25၊ Jakarta) တွင် Aurora Gaming PH က Alter Ego ကို 4-0 (Bo7) ဖြင့် နိုင်သည်။ MLBB MSC 2026 Grand Final တွင် Team Spirit က မြန်မာအသင်း Yangon Galacticos ကို 4-3 (Bo7) ဖြင့် အနိုင်ရခဲ့သည်။ Dota 2 The International 2026 (2026 ဩဂုတ် 23၊ Shanghai) တွင် Team Spirit က Team Vision ကို 3-2 (Bo5) ဖြင့် နိုင်ပြီး TI ဖလား ၃ ကြိမ် ရသော ပထမဆုံးအသင်း ဖြစ်လာသည်။ ဤရလဒ် ၃ ခုကို အောက်တွင် အကွက်တစ်ခုစီ ဖြေရှင်းပုံ ဥပမာအဖြစ် ပြန်သုံးမည်။
Match Winner — ပွဲစဉ်တစ်ခုလုံး အနိုင်ရသူ
Match Winner (Moneyline ဟုလည်း ခေါ်သည်) သည် အရိုးရှင်းဆုံး အကွက် ဖြစ်သည်။ Map ရလဒ် မည်သို့ပင် ဖြစ်စေ ပွဲစဉ်ကို အနိုင်ရသော အသင်းကို ရွေးလျှင် အနိုင်ရသည်။ Decimal Odds တွင် ပြန်ရငွေ = လောင်းကြေး × Odds ဖြစ်သည်။
ကျပ်ငွေ ဥပမာ
အသင်း A ကို Odds 1.85 ဖြင့် 10,000 ကျပ် လောင်းပြီး A နိုင်ပါက ပြန်ရငွေ 18,500 ကျပ် (အမြတ် 8,500 ကျပ်) ဖြစ်သည်။ A ရှုံးပါက 10,000 ကျပ် ဆုံးရှုံးသည်။ Odds 1.85 ၏ သွယ်ဝိုက်ဖြစ်နိုင်ခြေ (Implied Probability) မှာ 1 ÷ 1.85 = 54.05% ဖြစ်သည်။
ဈေးကွက်အမြတ် (Margin) ကို ဖတ်နည်း
အသင်း A 1.85 နှင့် အသင်း B 1.95 ဟု ပေးထားပါက Implied Probability နှစ်ခု ပေါင်းခြင်းမှာ 54.05% + 51.28% = 105.33% ဖြစ်သည်။ 100% ထက် ပိုသော 5.33% သည် ဈေးနှုန်းထဲတွင် ပါဝင်သော အမြတ်ဖြစ်သည်။ ထိုအမြတ်ကို ဖယ်လိုက်ပါက "မျှတသော" ဖြစ်နိုင်ခြေမှာ A 51.31% နှင့် B 48.69% ခန့် ဖြစ်သည်။ နှစ်ဖက်စလုံး လောင်းပါက ရေရှည်တွင် ထိုအမြတ်ကြောင့် ဆုံးရှုံးမည်ဖြစ်ကြောင်း ဤတွက်ချက်မှုက ပြသည်။
Bo2 တွင် သရေ (1-1) ပြဿနာ
Bo2 ပွဲတွင် Map တစ်ခုစီ နိုင်ပြီး 1-1 ဖြင့် ပြီးဆုံးနိုင်သည်။ ထို့ကြောင့် Bo2 Match Winner ကို "A နိုင် / သရေ / B နိုင်" သုံးလမ်းဖြင့် ပေးလေ့ရှိသည်။ နှစ်လမ်းတည်း ပေးထားသော Bo2 အကွက်တွင် 1-1 ဖြစ်ပါက ပြန်အမ်းမလား ရှုံးမလား ဆိုသည်ကို Platform ၏ စည်းမျဉ်းတွင် ဖတ်ရမည်။ Map တစ်ခုစီ၏ အနိုင်ရနိုင်ခြေ 60% ရှိသော အသင်းအတွက်ပင် Bo2 တွင် 1-1 ဖြစ်နိုင်ခြေမှာ 2 × 0.6 × 0.4 = 48% ဖြစ်သည် — သရေသည် ရှားပါးသောရလဒ် မဟုတ်ပါ။
Map Handicap — Map အရေအတွက်ဖြင့် အသာပေးခြင်း
Map Handicap တွင် အသင်းတစ်သင်း၏ Map အရေအတွက်ကို လိုင်းဖြင့် ပေါင်း သို့မဟုတ် နုတ်ပြီးမှ ရလဒ်ကို တွက်သည်။ .5 ပါသော လိုင်းများ ဖြစ်သဖြင့် သရေ မဖြစ်နိုင်ပါ။ အောက်ပါဇယားက ဖော်မတ်အလိုက် လိုင်းတစ်ခုစီ အနိုင်ရရန် လိုအပ်သော ရလဒ်ကို ပြသည် —
| ဖော်မတ် | လိုင်း | အနိုင်ရသည့် ရလဒ် (အသင်း A ဘက်မှ) |
|---|---|---|
| Bo3 | A -1.5 | 2-0 သာ |
| Bo3 | A +1.5 | 2-0၊ 2-1၊ 1-2 (Map တစ်ခု ရလျှင်) |
| Bo5 | A -1.5 | 3-0၊ 3-1 |
| Bo5 | A -2.5 | 3-0 သာ |
| Bo5 | A +1.5 | A နိုင်လျှင် သို့မဟုတ် 2-3 ဖြင့် ရှုံးလျှင် |
| Bo7 | A -1.5 | 4-0၊ 4-1၊ 4-2 |
| Bo7 | A +1.5 | A နိုင်လျှင် သို့မဟုတ် 3-4 ဖြင့် ရှုံးလျှင် |
Bo3 ကျပ်ငွေ ဥပမာ
အသင်း A -1.5 ကို Odds 2.40 ဖြင့် 20,000 ကျပ် လောင်းသည် ဆိုပါစို့။ A က 2-0 ဖြင့် နိုင်မှသာ 48,000 ကျပ် ပြန်ရပြီး (အမြတ် 28,000 ကျပ်) A က 2-1 ဖြင့် နိုင်လျှင်ပင် လောင်းကြေး ရှုံးသည်။ ဆန့်ကျင်ဘက် အသင်း B +1.5 ကို Odds 1.55 ဖြင့် 20,000 ကျပ် လောင်းပါက B က Map တစ်ခု ရရုံဖြင့် (1-2 ဖြင့် ရှုံးလျှင်ပင်) 31,000 ကျပ် ပြန်ရသည်။
2026 Grand Final များကို Handicap ဖြင့် ပြန်ဖြေရှင်းကြည့်ခြင်း
- M7 (Bo7၊ Aurora Gaming PH 4-0 Alter Ego) — Aurora -1.5၊ -2.5၊ -3.5 အားလုံး အနိုင်ရသည်။ Alter Ego +1.5 ရှုံးသည်။
- MSC 2026 (Bo7၊ Team Spirit 4-3 Yangon Galacticos) — Spirit -1.5 ရှုံးပြီး Yangon Galacticos +1.5 အနိုင်ရသည်။ Match Winner တွင် ရှုံးသော အသင်းကို လောင်းသူပင် Handicap ဖြင့် အနိုင်ရနိုင်ကြောင်း ပြသော ဥပမာ ဖြစ်သည်။
- TI 2026 (Bo5၊ Team Spirit 3-2 Team Vision) — Spirit -1.5 ရှုံးပြီး Team Vision +1.5 အနိုင်ရသည်။
ဖြစ်နိုင်ခြေ တွက်ချက်မှု — Map တစ်ခု၏ အနိုင်နှုန်းမှ ပွဲစဉ်ဆီသို့
အသင်း A သည် Map တစ်ခုစီကို 60% ဖြစ်နိုင်ခြေဖြင့် နိုင်ပြီး Map တစ်ခုနှင့်တစ်ခု မသက်ဆိုင်ဟု ယူဆပါက (တကယ့်ပွဲတွင် Draft၊ Side ရွေးချယ်မှု၊ စိတ်ဓာတ်ကြောင့် ဤယူဆချက် မမှန်နိုင်ပါ) ဖော်မတ်တစ်ခုစီတွင် အောက်ပါအတိုင်း ပြောင်းလဲသည် —
| အကွက် | Bo3 | Bo5 |
|---|---|---|
| A ပွဲစဉ် အနိုင် | 64.8% | 68.3% |
| A -1.5 | 36.0% | 47.5% |
| B +1.5 | 64.0% | 52.5% |
| Map အရေအတွက် Over (Bo3: 2.5 / Bo5: 3.5) | 48.0% | 72.0% |
ဤဇယားမှ သင်ခန်းစာ ၂ ခု ရသည်။ ပထမ — ဖော်မတ် ရှည်လေ ပိုအားကောင်းသော အသင်း အနိုင်ရနိုင်ခြေ မြင့်လေ ဖြစ်သည် (Bo3 64.8% မှ Bo5 68.3%)။ ဒုတိယ — Bo3 တွင် A -1.5 ၏ ဖြစ်နိုင်ခြေ 36% ဖြစ်သဖြင့် မျှတသော Odds မှာ 1 ÷ 0.36 = 2.78 ဖြစ်သည်။ အထက်ပါ ဥပမာရှိ 2.40 သည် ထိုထက် နိမ့်သဖြင့် 60% ယူဆချက် မှန်ပါကပင် ရေရှည်တွင် အမြတ်မရနိုင်ပါ။ Odds ကို ကိုယ်ပိုင် ဖြစ်နိုင်ခြေ ခန့်မှန်းချက်နှင့် နှိုင်းယှဉ်ခြင်းသည် အကွက်တိုင်းကို ဖတ်ရာတွင် အခြေခံ ဖြစ်သည်။
Totals — Map အရေအတွက်နှင့် Kill အရေအတွက်
Total Maps
Total Maps Over/Under သည် ပွဲစဉ် မည်မျှ ရှည်မည်ကို ခန့်မှန်းခြင်း ဖြစ်ပြီး မည်သူ နိုင်သည် မသက်ဆိုင်ပါ။ Bo3 တွင် Over 2.5 ဆိုသည်မှာ Map ၃ ခုလုံး ကစားရမည် (2-1 သို့မဟုတ် 1-2) ဟု ဆိုလိုသည်။ Bo5 တွင် Over 4.5 သည် 3-2 ဖြစ်မှသာ အနိုင်ရပြီး Bo7 တွင် Over 6.5 သည် 4-3 ဖြစ်မှသာ အနိုင်ရသည်။ MSC 2026 (4-3) နှင့် TI 2026 (3-2) Grand Final နှစ်ခုစလုံးတွင် အမြင့်ဆုံး Over လိုင်း အနိုင်ရခဲ့ပြီး M7 (4-0) တွင်မူ Under 4.5 ပင် အနိုင်ရခဲ့သည်။
Map တစ်ခုအတွင်း Total Kills
Kill Totals သည် Map တစ်ခု (ဥပမာ "Map 1") အတွင်း အသင်းနှစ်သင်း၏ Kill စုစုပေါင်းကို Over/Under ဖြင့် ခန့်မှန်းခြင်း ဖြစ်သည်။ လိုင်းကို Platform က ပွဲတိုင်းအလိုက် သတ်မှတ်ပြီး အသင်းများ၏ ကစားပုံ (ရန်လိုစွာ တိုက်ခိုက်သော အသင်းလား၊ Farming ကို ဦးစားပေးသော အသင်းလား) နှင့် Patch (ဂိမ်း update) အပေါ် မူတည်၍ ပြောင်းလဲသည်။ ဥပမာ Over 45.5 ကို 1.90 ဖြင့် 10,000 ကျပ် လောင်းပြီး Map တွင် Kill 46 ကြိမ် သို့မဟုတ် အထက် ဖြစ်ပါက 19,000 ကျပ် ပြန်ရသည်။ Kill 45 ကြိမ် ဖြစ်ပါက ရှုံးသည်။
Map Duration နှင့် ဂိမ်းအလိုက် အထူးအကွက်များ
Map ကြာချိန် (ဥပမာ Over/Under 32.5 မိနစ်) ကိုလည်း ပေးလေ့ရှိသည်။ MLBB တွင် First Blood၊ First Turtle၊ First Lord ကဲ့သို့ ဂိမ်းအတွင်း ပန်းတိုင်ကို အရင်ရမည့် အသင်းအကွက်များ ရှိပြီး Dota 2 တွင် First Blood၊ First Tower၊ First Roshan၊ ပထမဆုံး Kill 10 ကြိမ် ရောက်မည့် အသင်း စသည်တို့ ရှိသည်။ ဤအကွက်များသည် Map တစ်ခုချင်းစီအတွက် ဖြစ်သဖြင့် မည်သည့် Map နံပါတ်အတွက် လောင်းသည်ကို သေချာစစ်ရမည်။
MLBB နှင့် Dota 2 — ကွာခြားချက်များ
| အချက် | MLBB | Dota 2 |
|---|---|---|
| Platform | ဖုန်း (5v5) | ကွန်ပျူတာ (5v5) |
| ပန်းတိုင် | ရန်သူ Base ဖြိုရန် | ရန်သူ Ancient ဖြိုရန် |
| အဓိက ကြားပန်းတိုင် | Turtle၊ Lord | Roshan၊ Tower |
| Map ကြာချိန် | ပိုတို | ပိုရှည်လေ့ရှိ |
| Grand Final ဖော်မတ် | Bo7 (M-Series၊ MSC) | Bo5 (TI) |
မြန်မာပရိသတ်အတွက် MLBB သည် ပိုနီးစပ်သော ဂိမ်းဖြစ်သည် — Yangon Galacticos ကဲ့သို့ မြန်မာအသင်းများသည် နိုင်ငံတကာ ပြိုင်ပွဲ Grand Final အထိ ရောက်ခဲ့ပြီး ပြည်တွင်းတွင်လည်း MSL Myanmar ကဲ့သို့ ပြိုင်ပွဲများ ကျင်းပခဲ့သည်။ သို့သော် ပြည်တွင်းပြိုင်ပွဲများအတွက် ဒေတာ နည်းပြီး Odds ပိုမတည်ငြိမ်နိုင်သည်ကိုလည်း သတိပြုရမည်။
ဖြေရှင်းပုံ စည်းမျဉ်း — လောင်းကြေး မတင်မီ ဖတ်ရမည့်အချက်
- ပွဲစဉ်ဖော်မတ် — Bo2 လား၊ Bo3 လား။ Handicap နှင့် Totals လိုင်းတိုင်း၏ အဓိပ္ပာယ်ကို ပြောင်းလဲသည်။
- Walkover နှင့် Forfeit — အသင်းတစ်သင်း မလာဘဲ အနိုင်ပေးခံရလျှင် လောင်းကြေးကို ပြန်အမ်းမလား၊ ဖြေရှင်းမလား။
- Remake နှင့် နည်းပညာပြဿနာ — Map ကို ပြန်စရလျှင် Kill Totals နှင့် First Blood ကဲ့သို့ အကွက်များကို မည်သည့်ဂိမ်းဖြင့် ဖြေရှင်းမည်နည်း။
- တရားဝင်ရလဒ်ရင်းမြစ် — ပြိုင်ပွဲစီစဉ်သူ၏ တရားဝင်ရလဒ်ကို အခြေခံသည်ဟု သတ်မှတ်ထားသလား။
- Live လောင်းကြေး — ပွဲကြည့်နေစဉ် Odds ပြောင်းမြန်ပြီး ထုတ်လွှင့်မှု နှောင့်နှေးမှု (Stream Delay) ကြောင့် မြင်ရသည့် အခြေအနေသည် တကယ့်အခြေအနေထက် နောက်ကျနိုင်သည်။
ဘတ်ဂျက် စီမံနည်း ဥပမာ
Grand Final တစ်ပွဲအတွက် ဘတ်ဂျက် 30,000 ကျပ် သတ်မှတ်ထားသည် ဆိုပါစို့။ ပွဲမစမီ Match Winner တွင် 15,000 ကျပ်၊ Map 1 Kill Totals တွင် 5,000 ကျပ် ထည့်ပြီး ကျန် 10,000 ကျပ်ကို Live အတွက် ချန်ထားလျှင် ပွဲတစ်ပွဲလုံးတွင် ဆုံးရှုံးနိုင်သော အများဆုံး ပမာဏမှာ 30,000 ကျပ်သာ ဖြစ်ကြောင်း ကြိုသိထားနိုင်သည်။ ငွေသွင်းရာတွင် KBZPay၊ Wave Pay ကဲ့သို့ နည်းလမ်းများ၏ အဆင့်များကို ငွေသွင်းနည်း စာမျက်နှာတွင် ဖတ်နိုင်ပြီး ဘတ်ဂျက်ထက် ပိုမသွင်းရန် ကြိုတင် ဆုံးဖြတ်ထားခြင်းက အထောက်အကူ ဖြစ်သည်။
မေးလေ့ရှိသော မေးခွန်းများ
Esports တွင် Match Winner နှင့် Map Winner ဘာကွာသလဲ။
Match Winner သည် ပွဲစဉ်တစ်ခုလုံး (ဥပမာ Bo3 တွင် 2 Map အရင်ရသူ) ကို ခန့်မှန်းပြီး Map Winner သည် Map 1 ကဲ့သို့ Map တစ်ခုတည်း၏ အနိုင်ရသူကိုသာ ခန့်မှန်းသည်။
Map Handicap -1.5 ဆိုတာ ဘာလဲ။
ရွေးထားသော အသင်းသည် Map နှစ်ခု ပိုနိုင်ရမည်ဟု ဆိုလိုသည်။ Bo3 တွင် 2-0 သာ အနိုင်ရပြီး Bo5 တွင် 3-0 သို့မဟုတ် 3-1 ဖြင့် အနိုင်ရသည်။
Bo2 ပွဲ 1-1 ဖြစ်ရင် Match Winner လောင်းကြေး ဘာဖြစ်မလဲ။
သုံးလမ်း (1X2) အကွက်တွင် သရေ ရွေးသူ အနိုင်ရသည်။ နှစ်လမ်းတည်း အကွက်တွင် ပြန်အမ်းမလား ရှုံးမလား ဆိုသည်ကို Platform စည်းမျဉ်းတွင် ကြိုစစ်ရမည်။
Total Maps Over 2.5 ဆိုတာ ဘာလဲ။
Bo3 ပွဲတွင် Map ၃ ခုလုံး ကစားရမည် (2-1 သို့မဟုတ် 1-2) ဟု ခန့်မှန်းခြင်း ဖြစ်သည်။ မည်သည့်အသင်း နိုင်သည် မသက်ဆိုင်ပါ။
MLBB နှင့် Dota 2 Kill Totals လိုင်းတွေ ဘာကြောင့် မတူတာလဲ။
ဂိမ်းနှစ်ခု၏ Map ကြာချိန်၊ ကစားပုံနှင့် Patch မတူသဖြင့် Kill အရေအတွက် ကွာသည်။ လိုင်းကို ပွဲအလိုက်နှင့် အသင်းအလိုက် သတ်မှတ်သည်။
Odds 1.85 ဖြင့် 10,000 ကျပ် လောင်းရင် ဘယ်လောက် ပြန်ရမလဲ။
နိုင်ပါက 18,500 ကျပ် ပြန်ရပြီး ထိုထဲတွင် အမြတ် 8,500 ကျပ် ပါဝင်သည်။ ရှုံးပါက 10,000 ကျပ် ဆုံးရှုံးသည်။
တာဝန်သိစွာ ကစားရန်
Esports ရလဒ်များကို ခန့်မှန်းရန် ခက်ခဲပြီး အသင်းအားကောင်းသည့်ဘက်ပင် ရှုံးနိုင်သည် — MSC 2026 တွင် ဖြစ်ခဲ့သကဲ့သို့ Grand Final ကို Map တစ်ခုတည်းဖြင့် ဆုံးဖြတ်နိုင်သည်။ ဆုံးရှုံးငွေ ပြန်ရရန် လောင်းကြေး မတိုးပါနှင့်။ ကြိုက်နှစ်သက်သော အသင်းကို ခံစားချက်ဖြင့် မလောင်းပါနှင့်။ အသက် 18 နှစ်အောက် မလောင်းရပါ။ နောက်ထပ် လမ်းညွှန်များကို 1xBet MM တွင် ဖတ်နိုင်သည်။